خلاقیت با پالت
خصوصیات ژئوممبران
پلی اتیلن

پلیمر به موادی گفته می شود که از مولکول های بسیار بزرگ ) ماکرومولکول( درست شده اند. این مولکول های بزرگ از تکرار و اتصال واحدهای کوچک )مونومر( تشکیل شده اند. بنا به نوع و تعداد مونومرها و همچنین تکرار و طرز قرار گرفتن آنها در ابعاد مختلف در هر پلیمر، مواد پلیمری با خواص گوناگون تولید می شود. پلیمرها در صنعت پتروشیمی، به پلیمرهای اساسی و مهندسی دسته بندی می شوند. عمده پلیمرهای پرمصرف در صنعت پتروشیمی، شامل پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی اتیلن ترفتالات، پلی وینیل کلراید، پلی استایرن و اکریلونیتریل بوتادین استایرن است.

نخ، ابریشم، لاستیک طبیعی، عاج، کهربا و چوب تعدادی از موادی هستند که بطور طبیعی دارای ساختار ماکرومولکولی آلی هستند در حالیکه کوارتز و شیشه دارای ساختار ماکرومولکولی غیرآلی هستند.
موادی که ساختار ماکرومولکولی آنها بطور مصنوعی تکرار می شود، پلیمرها هستند.

پلی اتیلن یا پلی اتن رایج ترین پلاستیک موجود بر روی زمین می باشد. همچنین پلی اتین رایج ترین پلیمری است که بطور روزمره استفاده می شود و از لحاظ شیمیایی از اتیلن تولید می شود. پلی اتیلن می تواند به حالت مایع درآید و به راحتی مجدداً به حالت ائل خو بازگردد، به همین خاطر در محصولات گوناگونی مثل کیسه های پلاستیکی، فیلم ها، ظروف پلاستیکی و … استفاده می شود. درنتیجه پلی اتیلن طیف گسترده ای از مصارف را دارد.

بسته بندی صادراتی

یکی از راهکارهای توسعه اقتصاد هر کشور افزایش صادرات میباشد. صادرات هم مثل هر فرایند دیگری دارای زیرساخت، قواعد و روشهای مختلفی میباشد که باید آنها را آموخت و به کار گرفت. در این بین، یکی از زیرساختهای مهمی که به صادرات کالا میتواند کمک کند، طراحی اصولی و حرفهای بسته بندی چه از نظر گرافیکی و طراحی صنعتی و چه از نظر تولید میباشد. در حال حاضر در ایران با توجه به اینکه صادرات محصولات بیشتر بصورت عمده (فله) انجام میپذیرد، مهم ترین کاربرد بسته بندی حفظ سلامت کالا تا مقصد می باشد که همین امر اگر درست اجرا گردد باعث افزایش و بهبودی رضایت مشتری در نتیجه افزایش صادرات می گردد. بستهبندی به سیستم هماهنگی اطلاق میشود که هدف از آن محافظت از محصول برای نگهداری، انبار، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است به گونه ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد شود. بستهبندی یک عملیات تجاری پیچیده، پویا، علمی، هنری است که در بنیادیترین شکل خود،
کارکردهای محافظت، نگهداری، حمل و نقل، اطلاع رسانی و فروش را شامل میشود.

استانداردهای بسته بندی به قدری اهمیت پیدا کرده اند که برای آنها استانداردهای بین المللی یا ایزو تعریف شده است. که در کنار رعایت کردن الزامات قانونی باید حقوق مصرف کننده ها را نیز در نظر گرفت تا به انتخاب آگاهانه مشتریان بیانجامد.

با تمامی موارد ذکر شده  می توان بسته بندی را یکی از موثر ترین و مهم ترین عوامل در افزایش صادرات دانست، نقشی که بسته بندی در فروش ایفا میکند به هیچ عنوان قابل حذف نیست و نمیتوان جایگزینی برای آن پیدا کرد. از این رو شرکت آرا پلیمر نیکان با سابقه ای بیش از سه دهه در تولید قطعات باکیفیت بسته بندی جهت محصولات صادراتی در خدمت شماست.